چندخط درباره‌ی این آرژانتینی سکسی و فیلم Heroic Losers

"ریکاردو دارین" یک هنرپیشه‌ی شصت و سه‌ساله‌ی مطرح آرژانتینی است که من با فیلمی که می‌خواهم معرفی کنم، کلا چهارتا فیلم بیشتر از او ندیده‌ام اما بسیار چهره‌اش، چشم‌های نافذش و بازی باورپذیر و ماهرانه‌اش را دوست دارم و ستایشش می‌کنم. قبل از این از او فیلم‌های زیر را دیده‌ام:


 The secret in their eyes ساخته‌ی خوان خوزه کامپانلا

فیلم Wild tales ساخته‌ی دامیان زیف

و فیلم everybody knows ساخته‌ی اصغر فرهادی خودمان


فیلم Heroic losers که محصول سال ۲۰۱۹ است، یکی از جدیدترین فیلم‌هایی است که با بازی او منتشر شده و Sebastián Borensztein آن را کارگردانی کرده است. داستان این فیلم به زمان بحران اقتصادی کورالیتو در آرژانتین در سال ۲۰۰۱ برمی‌گردد. فرمین و تعدادی از دوستانش که در یک شهر کم درآمد و نسبتا متروک و کوچک زندگی می‌کنند، پول‌هایشان را روی هم می‌گذارند تا کسب و کاری راه بیندازند و وضع زندگیشان تغییر کند. فرمین مجموع پول‌ها را برای گرفتن وام به بانک می‌سپرد اما در همان زمان وزیر اقتصاد، محدودیت‌هایی را برای بیرون کشیدن پول از حساب وضع می‌کند و فرمین و دوستانش بدبخت‌تر از قبل می‌شوند. اما این بدبختی تازه، شروع یک ایده‌ی خلاقانه و دزد و پلیس بازی دیگر برای ادامه‌ی فیلم است که باید تماشایش کرد و لذت برد.


من اتمسفر فیلم و شخصیت‌های مختلف و دیوانه و پر از خلاقیت تویش را دوست داشتم و هر کدام کاراکترشان جوری منحصر به‌فرد بود که انگار شخصیت‌هایی کارتونی بودند. حتی فضای متروک شهر، پمپ‌بنزین و پنچرگیری برایم یادآور شهر رادیاتور اسپرینگ توی انیمیشن cars بود.


فیلم ریتم و تعلیق و طنز مناسبی داشت و هیجان و کششی که ایجاد می‌کرد بیننده را تا آخر، دلواپس و مشتاق نگه می‌داشت و کلا نقطه‌ی ناامیدکننده‌ای توی آن وجود نداشت و از کلیشه‌ای شدن در ژانر خودش هم دوری می‌کرد.


 بازی ریکاردو دارین هم در نقش فرمین، یک فوتبالیست سابق و مسئول فعلی پمپ بنزین شهر و یک فیلمباز حرفه‌ای با یک‌عالمه نوار ویدیو دور و برش! بسیار دوست داشتنی بود. ضمنا چینو دارین پسر واقعی این بازیگر محبوب هم در این فیلم در نقش پسرش درخشیده. تماشایش را بسیار دوست داشتم و پیشنهادش می‌کنم.

/ 0 نظر / 45 بازدید