شاید که عشق شکل جهان را عوض کند...

فیلم Perfect sense / حس کامل به کارگردانی «دیوید مکنزی» محصول سال ۲۰۱۱، فیلمی در ژانر علمی‌تخیلی و با تمی عاشقانه است که به موضوع یک بیماری همه‌گیر می‌پردازد و فضایی آخرالزمانی را ترسیم می‌کند.

قضیه چیست؟ همه‌ی دنیا کم‌کم درگیر بیماری ناشناخته‌ای می‌شوند که منشاء مشخصی ندارد و به این صورت است که مبتلایان اول بویایی و سپس چشایی خود را از دست می‌دهند و بعد بیماری وارد فاز تازه‌ای می‌شود. یک اپیدمیولوژیست و یک آشپز، شخصیت‌های اصلی فیلم هستند که در این حین، وارد یک ماجرای عاشقانه می‌شوند.

ایده‌ی اصلی فیلم، چیز ویژه و بدیعی نیست؛ اما تدوین مناسب آن برای رقم زدن ریتمی تند و ترسیم فضاهای تکان‌دهنده‌ و قاب‌هایی که برش‌هایی از درگیری جاهای مختلف دنیا با بیماری را نشان می‌دهند، فیلم را جذاب می‌کنند. به‌ویژه برای روزگار ما که با کابوس کرونا می‌گذرد، فضای فیلم قابل‌لمس‌تر است و بیننده را از نظر حسی، همراه می‌کند‌.

کلیت فیلم متوسط است اما شاید یکی از نقاط قوت آن تمرکز روی ماجرای عاشقانه‌اش و بازی‌های خوب «اوا گرین» و «یوون مک‌گرگور» باشد، و اینکه در دل یک فضای کابوس‌وار و تلخ و بیماری‌ای که هیچ درمانی برایش وجود ندارد، پناه بردن به عشق تنها راه تسکین آدم‌هاست. فیلم ارزش یک‌بار دیدن را دارد.

/ 0 نظر / 22 بازدید